-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۱۵, دوشنبه

چرا اسلام به اشکال متفاوت کاربرد دارد؟

فردی که عامل حمله با چاقو به مقر اصلی پلیس پاریس، پایتخت فرانسه بود طبق آخرین تحقیق‌ها، با اسلام‌گرایان سلفی ارتباط داشته است.

این فرد که سال‌های طولانی در خدمت پلیس فرانسه بود پنج‌شنبه ۱۱ مهر (سوم اکتبر) چهار همکار پلیس خود را با چاقو کشت و دو نفر را زخمی کرد و سپس خود به ضرب گلوله مأموران کشته شد.

مظنون درست قبل از این حمله دو چاقو خرید که یکی از آن‌ها فلزی و دیگری از جنس سرامیک بود. او کمی پیش از این حمله به همسر خود ۳۳ "اس‌‌ام‌اس" با محتوای مذهبی فرستاده بود.

او ادامه می‌دهد، این اقدام خونین تنها ۷ دقیقه طول کشید و بعد از این چند دقیقه مهاجم توسط پلیس کشته شد. به گفته سربازرس، کالبدشکافی اجساد گویای آن است که این اقدام با نهایت خشونت انجام شده است.

او بعد از گرویدن به اسلام لباس‌های معمول خود را دیگر نمی‌پوشید، رفتارش با زنان را تغییر داده و در گفت‌وگو با یکی از همکاران خود، از حمله اسلام‌گرایان به دفتر روزنامه "شارلی ابدو" در سال ۲۰۱۵ استقبال کرده بود؛ حمله‌ای که در آن ۱۲ نفر کشته شدند.

اتفاقی که در مقر اصلی پلیس پاریس افتاده، مردم فرانسه را به شدت ناآرام ساخته است. دلایل آن هم روشن است: این حمله در مکانی روی داده که ضامن امنیت جامعه محسوب می‌شود. عامل این حمله خود سال‌ها به عنوان کارشناس کامپیوتر در واحد تحقیقاتی مبارزه با تروریسم خدمت می‌کرد. در حالی که افرادی که در این سمت کار می‌کنند باید از سد بسیار سخت‌گیرانه سنجش‌های امنیتی گذشته باشند.