-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۴, شنبه

به جای جنگ با داعش، نفت سوریه را می گیریم!


پنتاگون از اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به سوریه خبر داد.

آمریکا در حال مطالعه طرحی است که طبق آن شماری از نیروهای نظامی این کشور برای حفاظت از معادن نفت به شمال شرقی سوریه اعزام خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال ، علاوه بر این طبق این طرح دهها تانک "آبرامز" در منطقه مستقر خواهند شد.

به عقیده وال استریت زورنال، طرح جدید به معنای آن است که واشنگتن اهداف خود را تغییر داده و به جای مبارزه با شبه نظامیان داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) می خواهد توجه خود را معطوف حفاظت از معادن نفت ساخته و از این موضوع به عنوان اهرم احتمالی برای تاثیر گذاری بر جریان مذاکرات آتی درباره مسئله سوریه استفاده کند.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز خاطرنشان می سازد که ممکن است تجهیزات نظامی سنگین آمریکا در استان دیرالزور در نزدیکی معدن گاز Conoco مستقر شوند. روزنامه واشنگتن پست اضافه می کند که به احتمال زیاد تانک ها به همراه پلتفرم های زنجیردار "بردلی" به آنجا اعزام خواهند شد.