-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۸, چهارشنبه

عکس سگی که سرکرده داعش را گاز گرفت

رئیس جمهور آمریکا دوشنبه‌ شب در پیامی توئیتری تصویری از یک سگ ارتش آمریکا را که گفته می‌شود در عملیات یافتن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش نقش داشته، منتشر کرد.

ترامپ در پیام خود نوشت: ما تصویری از یک سگ فوق‌العاده‌ که در یافتن و کشتن ابوبکر البغدادی رهبر داعش کار شگرفی انجام داده را از طبقه‌بندی خارج کرده‌ایم (نامش محفوظ است)...

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی یکشنبه خود که کشته شدن البغدادی را اعلام می‌کرد، گفت: هیچ یک از سربازانمان کشته نشدند اما تنها یک سگ ما مجروح شد.

همزمان بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، جسد سرکرده داعش که روز شنبه کشته شده به دریا انداخته شد.

مشاور امنیت ملی آمریکا پیش تر بدون اشاره به اینکه آیا واشنگتن قصد دفن جسد بغدادی را دارد یا نه، تنها اظهار کرد: به زودی به طرز مناسبی بقایای جسد بغدادی، تروریست شماره یک را از بین خواهیم برد.

اوبراین افزود: عملیات کشتن ابوبکر بغدادی به احترام کایلا مولر، شهروند آمریکایی که در سال ۲۰۱۵ توسط داعش گروگان گرفته و کشته شد، عملیات "مولر" نامیده شد.

وی به شبکه ان بی سی آمریکا گفت، نامگذاری این عملیات به نام مولر به منظور تحقق عدالت در حق او و تمام آمریکایی‌هایی است که به دست عناصر داعش کشته شدند. رسانه‌ها پیشتر اعلام کرده بودند که بغدادی شخصا در شکنجه مولر شرکت کرده بود.

کایلا مولر تابستان سال 92 در شهر حلب سوریه به گروگان داعش در آمد. همان زمان گزارش شده بود ابوبکر بغدادی این گروگان آمریکایی را به عنوان برده جنسی مورد استفاده قرار می داده است.