-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۱, چهارشنبه

حمله پلیس های جعلی بر «دیجیتال سنتر»


حافظه دیجیتال سنتر به نفع اشرف غنی دست کاری شده است. گزارش می شود که یک دسته هکر ها ملبس به یونیفورم پلیس به اتاقک « دیجیتال سنتر» کمیسیون انتخابات وارد شده بودند.

 یک منبع مطلع امنیتی به گزارشنامه افغانستان گفت که زمینه برای ورود عملیاتی هکرها از قبل مساعده شده بود. درگزارش آمده است که هکر ها دربخش هایی از دیجیتال سنتر «چیپ» یا ذخیرگاه کوچک را عوض کرده اند. بدین ترتیب در جمع بندی اطلاعات مرکز تغییر وارد شده است. قبلاْ گزارشنامه افغانستان از توظیف یک گروه از هکرها به ابتکار حمدالله محب در آستانه انتخابات خبر داده بود.
بعد از افشای مساله در شبکه های اجتماعی، به جنرال خوشحال سعادت وظیفه داده شد که عاجل رد پای قضیه را پاک کند. نفرات مسلح خوشحال زمانی به کمیسیون رسیدند که پلیس های جعلی ( هکرها) آنجا را ترک کرده و آن ها قفل ها را درست کرده و ظاهراَ نظم سابق برقرار شد.
طبق یک خبر دیگر، به نقل از منابع تیم ثبات و همگرایی گفته می شود که جناح حکومتی قصد دارد دو هنگر حاوی اسناد حساس انتخاباتی را به آتش بکشند تا زمینه برای کشانیدن انتخابات به دور دوم فراهم شود. صدایی که از شینکی کروخیل ضبط شده، نشان می دهد که تیم حاکم از رسوایی اخیر بسیار دستپاچه است و عاجل برای برائت خود از قضیه با مقامات یوناما وارد مذاکره شده است.

درگزارش باردیگر گفته شده است که رئیس و ارکان کمیسیون انتخابات در کل تحت نظر یوناما کار می کنند. تمامی طرح هایی که از سوی ارگ به کارگرفته می شود از حمایت یوناما برخوردار است.