-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۲۲, دوشنبه

داعشی‌های اردوغان این زن مبارز کُرد را کشتند

عملیات برای پیشگیری از انهدام قطعی داعش/ فرار 800 تروریست
همزمان با اعلام تصرف شهرهای رأس‌العین و تل‌ابیض توسط مزدوران سوری تحت حمایت ترکیه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد: صدها نفر از جهادگرایان خارجیِ داعش و اعضای خانواده و وابستگان اعضای سابق داعش، از دو اردوگاه در شمال سوریه گریخته‌اند.

سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد که این کشور از فرار حدود ۸۰۰ نفر از جهادگرایان خارجیِ داعش در سوریه نگران است.

این در حالیست که اردوغان گفته محافظت از زندانیان داعش را برعهده می‌گیریم.


از سوی دیگر یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر قتل هفرین خلف، سیاستمدار کرد و دبیرکل حزب دموکراتیک "سوریه فردا" را "شدیدا مشکل آفرین" خواند.

هفرین خلف، روز شنبه ۲۰ مهر (۱۲ اکتبر) هنگام بازگشت از یک نشست در حسکه به همراه دستیار و راننده‌اش در حوالی قامشلی به ضرب گلوله نیروهای اسلام‌گرای طرفدار ترکیه کشته شدند.

به گزارش منابع کردی؛ مزدوران سوری تحت حمایت ارتش ترکیه جاده بین‌المللی قامشلی – منبیج را مسدود کرده و اتومبیل این سیاستمدار ۳۴ را گلوله‌باران کرده‌اند.

نیروهای دموکراتیک سوریه طی بیانیه‌ای در واکنش اعلام کرده است: "این مدرک آشکاریست که دولت ترکیه سیاست جنایتکارانه خود علیه مردم عادی غیرمسلح را ادامه می دهد."

گزارش‌ها همچنین حاکی از "تیرباران غیرنظامیان کرد" به دست شبه‌نظامیان مورد حمایت ترکیه در شمال سوریه است.

"نیویورک تایمز"، ویدئویی منتشر کرده که در آن دو زندانی کُرد که یکی از آن‌ها دستش از پشت بسته شده روی زمین دراز کشیده و شبه‌نظامیان مورد حمایت ترکیه آن دو را با سر دادن فریاد "الله اکبر" به گلوله می‌بندند.

در همین زمینه "دیدبان حقوق بشر سوریه" نیز گزارش داده که شبه‌نظامیان مورد حمایت ترکیه حداقل ۹ غیرنظامی را تیرباران کرده‌اند.