-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۲۵, پنجشنبه

نامه به شدت غیرمحترمانه ترامپ به اردوغان

بیا یک معامله خوب بکنیم!رئیس دفتر نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد: اردوغان با معاون رئیس جمهور آمریکا و وزیر خارجه این کشور که به آنکارا سفر کرده اند، دیدار می کند.

این مقام ترک در توئیتی نوشت: اردوغان که پیش تر گفته بود با پنس و پمپئو دیدار نمی کند، به خبرنگاران گفت، فردا با آنها دیدار خواهد کرد.

در همین حال رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای با ادبیاتی به شدت غیرمحترمانه و دور از آداب دیپلماتیک، به رئیس‌جمهور ترکیه توصیه کرده است که از کشتار در سوریه خودداری کند.

ترامپ در نامه به اردوغان نوشته است: آقای رئیس‌جمهور گرامی؛ احمق نباش!

رئیس جمهور آمریکا نوشت:...بیا با هم یک معامله خوب کنیم! تو نمی‌خواهی مسئول کشتار هزاران نفر باشی و من هم نمی‌خواهم مسئول نابود کردن اقتصاد ترکیه باشم - [لازم باشد] این کار را می‌کنم. قبلا قدری از طعمش را در ارتباط با کشیش [اندرو] برانسون چشیده‌ای.

من سخت کار کرده‌ام تا بعضی از مشکلات شما را حل کنم. دنیا را ناامید نکن. می‌توانی معامله فوق‌العاده‌ای کنی. ژنرال مظلوم [کوبانی، فرمانده شبه نظامیان کرد] آماده مذاکره با توست و آماده است تا امتیازاتی بدهد که تا به حال نداده است. نسخه‌ای از نامه‌اش را که همین به تازگی دریافت کرده‌ام، به صورت محرمانه [برایت] ارسال می‌کنم.

اگر این کار را به طرز درست و انسانی انجام دهی، تاریخ نگاه خوبی به تو خواهد داشت. اما اگر چیزهای خوبی اتفاق نیافتد، تا همیشه به تو به چشم یک شیطان نگاه می‌کند. سرسخت نباش. احمق نباش.

بعدا با تو تماس می‌گیرم....