-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۲۸, یکشنبه

جلسه درارگ کابل: ما پیروز شده ایم؛ جشن بزرگی راه می اندازیم


اشرف غنی با صراحت به حضار گفت: از دکترعبدالله سوال کنید درپنج سال چی کرده؟
به گزارش منبع مؤثق از ارگ ریاست جمهوری، شب گذشته یک مجلس بزرگی با شرکت حدود سه صد تن درارگ برگزار شده بود.
درآن مجلس امرالله صالح، عمرداوودزی، سروردانش و شخص دکترغنی در رابطه به وضعیت انتخاباتی سخنرانی کردند.
امرالله صالح گفت: میزان آرای ما از اول ماجرا حدود 65 درصد بود. وقتی بحث تفکیک آرای بایومتریک از غیر بایومتریک مطرح شد، ما پذیرفتیم. ما از همان زمان به خاطر آن که کار کمیسیون مستقل انتخابات زیر سوال نرود، تصمیم گرفتیم که دربارۀ پیروزی خود اطلاع رسانی نکنیم.

همزمان یک منبع نزدیک به تیم همگرایی و ثبات برگزاری جلسه مهم دیشب در ارگ کابل را تأیید کرد؛ اما علت راه اندازی جلسه شبانه را «وارخطایی» ارگ نسبت به برنده شدن تیم ثبات و همگرایی توصیف کرد. این منبع به گزارشنامه افغانستان گفت که تیم ثبات و همگرایی خودش را برندۀ انتخابات دانسته و طی محفلی خود مانی، اعضای تیم بین خود شیرینی تقسیم کرده اند.

اما منبعی در تیم دولت ساز در تماس با ما این خبر را تکذیب کرد و گفت که سران تیم دولت ساز از پیروزی خود در انتخابات کاملاً مطمئن می باشند. وی می گوید که تیم دولت ساز، در صورت شمارش آرای مندرج در دستگاه های بایومتریک و هم درصورت ادغام آرای غیر بایومتریک به کسب حد اکثری آراء نائل شده است.

منبع حکومتی اظهار داشت که دکترغنی با سخنانی طنز آمیز و صریح به حضار گفت: اکنون آن زمان گذشته است که گفته شود این یا آن فیصله ملت را گل مرجان قبول نمی کند! ما جشن پیروزی بزرگی را برگزار می کنیم.

دکترغنی قید کرد که دیگر هیچ مانعی به نام ریاست اجرائیه بعد ازین دربرابر برنامه های اجرایی دولت قرار نخواهد داشت. وی مدعی شد که طی دو روز کابینه تشکیل خواهد شد و برنامه های ولایتی از همین حالا برای پنج سال ترتیب می شود. دکترغنی گفت: از عبدالله سوال کنید که درین پنج سال غیر از آرایش چه کاری انجام داده است؟

منبع تیم همگرایی می گوید دکترغنی در جلسه شب گذشته ارگ به عمر داوودزی هدایت داده که عاجل یک رشته تفاهم و ائتلاف هایی را با جریان های مقابل ( به غیر از گلبدین حکمتیار) روی دست گیرد. دکترغنی گفته است که حکمتیار می خواهد خرج زمستان خودش و همه حزبش را از ما بگیرد. اما تیم حکومت استدلال می کند که سران گروه دولت ساز دم حاضر برای ایجاد تفاهم و ائتلاف کدام برنامه ای روی دست ندارند.

آن ها می گویند قوماندان های کلان شمالی و دیگرمحورهای شورش احتمالی درخط دولت ایستاده اند و درصورت بروز هرگونه اغتشاش به سرعت مهار خواهد شد. امرالله صالح در مجلس دیشب گفت من از کانال تیم مخالف اطلاع دارد که به پیروزی ما اذعان دارند.