-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۲۰, شنبه

حمله بر نفتکش ایران همزمان با اعلام خبر اعزام سه هزار سرباز امریکایی به عربستان

رادیو بین المللی فرانسه در گزارشی اعلام کرد: انفجار در نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ در ۶۰ مایلی بندر جده، این کشتی احتمالا مورد حمله موشکی قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به هدف قرار گرفتن این نفتکش گفت: کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام بر عهده عوامل این ماجرا جویی خطرناک است.

وی افزود: بررسی های انجام شده نشان می دهد که این نفتکش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس با بیان اینکه از وقوع حادثه برای نفتکش رژیم ایران آگاه است، گفت که اطلاعات دیگری در این باره ندارد.

به گزارش بلومبرگ، پس از اینکه خبر انفجار یک نفتکش رژیم ایران در نزدیکی بندر جده عربستان منتشر شد، قیمت جهانی نفت 2 درصد افزایش یافت و از 60 دلار در هر بشکه عبور کرد.

آمریکا در همین رابطه اقدام به راه‌اندازی یک ناوگان دریایی در آب‌های منطقه کرده است. چند کشور از جمله انگلیس و استرالیا نیز برای همکاری با ناوگان دریایی آمریکا اعلام آمادگی کرده‌اند.