-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۲۷, دوشنبه

لطیف پدرام: از امریکا، تیم عبدالله معادل سپاه قدس ایران است


بی طرفانه چون بنگریم، دربیانات پدرام، حقایق تلخ؛ اما نقد و موجود، موج می زند.اگر جناب"معنوی" بر قول خود ایستاد باشند من صد در صد ایستاده ام!

چه کسی ریس دولت باید باشد؟ آمریکا و متحدان آمریکا تصمیم می‌گیرند. یوناما تصمیم می گیرد-با دستور آمریکا‌.
سعودی،امارات،انگلستان و به ویژه پاکستان در این گزینش نقش دارند. هند و ایران تا حدودی، نه بسیار!
روسیه و چین به بازی کلان یک کمربند-یک راه و داعش می اندیشند. در این مورد می توانند با آمریکا توافق کنند.

در تیم‌ثبات و همگرایی کم ترین مشکل را خود دکتورعبدالله عبدالله دارد، هم به لحاظ سیاسی و هم حقوق بشری. عبدالله عبدالله اما به رای نیاز داشت. شاید مشکل رفقای هم تیم خود را می‌فهمید؛ لیکن این رای بدون آن رفقا(جناب جنرال دوستم، استاد محقق، استاد خلیلی و در درجه‌ی دوم جناب سیدمنصور نادری و احدی) به دست نمی‌آمد. منطورم یک رای قابل پسند است.اما همین "چند بانک اخیرآضعیف رای" پاشنه‌ی آشیل دکتورعبدالله عبدالله می باشند.

به قدرت رسیدن تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی، از نظر آمریکایی ها مساوی است به ریس دولت شدن حاج سردارقاسم سلیمانی فرمانده قدس سپاه پاسداران و مسوول فاطمیون افغانستان. به زبان دیگر جا به جایی استاد محقق در ساختار قدرت سیاسی به معنی حضور نمایندگی جناب خامنه ای و جناب سلیمانی در رهبری افغانستان است.
از طرف دیگر بقیه اعضای تیم هم از نظر حقوق بشری، افکارجهانی و نهاد های حقوقی بین المللی مشکل دارند. این تیم در عین حال چیری شبیه جبهه متحد سابق است که طبعا برای سعودی ها و طالبان قابل قبول نخواهد بود.

آن چه در این جا آوردم به معنای دعوت به تسلیمی و عقب نشینی در برابر آمریکای متجاوز و اشغالگر نیست. به معنای تسلیمی در برابر تقلب کاران،شوونیست ها و انحصارطلبان قومی نیست. به این معناست که تا نظام سیاسی به همین گونه ادامه دارد و تا افغانستان/خراسان آزاد نشده است هیچ حقی بر جایگاه خود نمی‌نشیند.
پس چه باید کرد؟
مقاومت سرسختانه برای تغییر بنیادین تا سرحد فدرالیزم و تجزیه و استقلال کشور.

پیام‌ من به جناب فضل احمدمعنوی این است چنان که در عنوان آوردم من به عهد خودم وفا می‌کنم منتظرم شما به آن چه،چند هفته پیش در منزل خودم به من قول داده اید وفا می کنید یا نه؟ آن قول، قول برای دفاع از حق و عدالت و مردم بود. هیچ بحث شخصی و بده بستان نداشتیم.

لطیف پدرام