-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آذر ۵, سه‌شنبه

موسی محمودی در امنیت ملی زیر شکنجه قرار دارد


موسی محمودی به حکم رئیس جمهور ربوده شده و اتهامش بدنام کردن یک ولایت با عزت عنوان شده است. براساس خبر واصله به گزارشنامه افغانستان، موسی محمودی رئیس جامعه مدنی ولایت لوگر در نظارت خانه امنیت ملی زیر شکنجه های سختی قراردارد.

بعد از قتل وحید مژده به وسیله «شبکه توفان» وابسته به ارگ ریاست جمهوری، خبرتازه مشعر است که موسی محمودی رئیس جامعه مدنی ولایت لوگر به دستور دکترغنی از سوی گروپ عملیاتی امنیت ملی بازداشت شده و در ظرف چهار روز اخیر زیر شکنجه و ارعاب مأموران بازجو نیمه جان شده است. 

موسی محمودی، رییس جامعۀ مدنی ولایت لوگر اخیراً از صد ها مورد بهره برداری جنسی ده‌ها کودک و نوجوان در لوگر ولایت پرده برداشت.
اما اتهام موسی محمودی از سوی اشرف غنی لوگری، بدنام شدن مردم یک ولایت «باعزت» عنوان شده است. 
از موسی محمودی خواسته شده است که تمام اتهامات و یافته های خود را در یک مصاحبه تلویزیونی انکار و از مردم لوگر معذرت خواهی کند. 
حامد کرزی رئیس جمهور سابق از امنیت ملی خواسته است تا او را رها کند. هنوز روشن نیست که آیا محمودی زیرفشار و اجبار به قبول مطالبات حکومت تن خواهد داد و یا خیر؟