-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آذر ۷, پنجشنبه

اسدالله خالد؛ از قتل دختر سفیرفرانسه تا حمله انتحاری عضو فامیل در تایمنی

 برای برکناری اسدالله خالد از وزارت دفاع باید فشار مردمی بر «اقلیت خائن» چسبیده به قدرت افزایش یابد.


گزارش اطلاعاتی (۲)

درسال های مقاومت، هیأت های سی آی ای برای خریداری موشک های زمین به هوای نوع ستینگر، با جبهه مقاومت و استاد سیاف وارد مذاکره شده بودند. اسدالله خالد نماینده استاد سیاف بود. سی آی اس موشک هایی را که در دیپو های استاد سیاف نگهداری می شد هر دستگاه را حدود 300 هزار دالر خریداری می کرد. درین سال ها درآمد مالی اسدالله خالد از معاملات مواد مخدر و فروش ستینگر بسیار بالا رفت. وی در همین آوان، موازی با امرالله صالح و انجنیر عارف سروری با هیآت های امریکایی وارد معاملات سری گردید. درین سال ها او با شبکه های اطلاعاتی روسیه از نزدیک درتماس بود.

سند تحصیلی موصوف از دانشکده حقوق تاجکستان یا اوراقی درداخل کشورتهیه کرده، جعلی است. بعد از سقوط طالبان، به کمک دولت والی غزنی شد. درهمان دوران کار در ولایت غزنی بود که براساس پرونده مرتبه، یک دختر فرانسه ای که با وی رابطه داشت، به شکل مرموزی کشته شد. فرانسه ای کشته شده دختر سفیر فرانسه در عراق بود. در گزارش امنیت آمده است که عامل قتل دختر فرانسه ای، فامیل خسر اسدالله خالد بود. وقتی اسدالله خالد از قتل دختر فرانسه ای به وسیله اعضای خانواده زنش مطلع شد، در انتقام به این عمل، یکی از دختران جوان آن خانواده را مورد تجاوز جنسی قرار داد و برادرش را به زندان شخصی انداخت.

 بعد ازین واقعه، فامیل خسر اسدالله از خشم دیوانه شده بودند. آن ها تصمیم داشتند ابتداء دختر شان را مخفیانه سر به نیست کنند تا این غائله حیثیتی بخوابد. اما دخترتجاوز شده، ناگهان سر پا ایستاد و از پدرش درخواست کرد تا از کشتن وی منصرف شود. دختر به پدر و برادرانش با قاطعیت قول داد به وی اجازه دهند کاری را که در نظر دارد، در تلافی به این تجاوز به انجام برساند. 
پدر از دختر سوال می کند: چه کاری از دستت پوره است؟
دختر می گوید: من هم خودم را نابود می کنم؛ همه اسدالله خالد را!
- چه گونه!؟ 
این سوال، به روز  پنج شنبه، 6 دسامبر 2012 – برابر با 16 قوس 1391 پاسخ داده شد. 
 سرخط رسانه ها از حمله انتحاری بالای اسدالله خالد، نه در دفتر کار یا مسیر راه، بلکه در مهمانسرای خصوصی اش در تایمنی کابل پر شد. 
ذبیح‌الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان می‌خواند، در تماس با رسانه‌ها گفته که یک "حمله کننده انتحاری" طالبان این حمله را انجام داده است. 
عامل انتحاری، نه طالب بود؛ نه مجاهد؛ نه مرد بود؛ نه آمده از آموزشگاه های تروریستی اکوره ختک یا کویته. او همان دخترعضو خانواده همسرش بود که به قولی که به پدر، مادر و برادرش داده بود، با انجام حمله انتحاری، انتقال خود را گرفته بود. این که دختر و خانواده اش چطور با طالبان درتماس شده و به بندو بست رسیده بودند؛ داستان دیگریست. درهمان شب ها و روز ها، سونا فاطمی و یکی از دختران حواعلم نورستانی بیست و چهار ساعت با وی محشور بودند.
اسدالله خالد درامریکا درسطح کلانی سرمایه گزاری کرده و یکی از خواهرانش سکرتر خلیلزاد و ظاهراً تماس های وی با مسوولان امریکایی را تنظیم می کرد. اما اطلاع امنیتی مشعر است که امریکایی ها از اسدالله خالد حمایت نمی کنند. 
خالد درزمان تصدی ولایت قندهار، به همکاری قوماندان رازق با کمپانی بزرگ مواد مخدر به رهبری احمد ولی کرزی ملحق گردید. درشهر ترورهای زیادی صورت گرفت. 
در 23 جدی 1397 دیده بان جهانی حقوق بشر در یک گزارش اعلام کردگفته است که آقای خالد در زمان ماموریت‌اش به عنوان والی قندهار، زندان‌‌های شخصی داشته و شمار زیادی را در زندان‌هایش شکنجه کرده است. اسناد و مدارک کارکرد های سری وی در آن زمان به طور کامل ثبت پرونده های ملل متحد و قوای کانادایی است.