-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۱۳, دوشنبه

اولین تاثیر سخنان خامنه ای بر اوضاع افغانستان است

آمریکا؛ خامنه ای ضعیف‌تر اما وقیح تر شده است
خامنه ای امروز در آستانه چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران بار دیگر بر عدم مذاکره با ایالات متحده تاکید کرد و گفت: مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای ندارد، چون قطعا هیچ امتیازی نمی‌دهند.

خامنه ای گفت: طرف مقابل، نشستن مقامات جمهوری اسلامی پشت میز مذاکره را به معنای به زانو درآوردن نظام می داند و از اصرار بر مذاکره این هدف را دارد که به جهانیان بگوید فشار حداکثری و تحریم ها سرانجام نتیجه داد و آنها به زانو درآمدند.

خامنه ای افزود: اگر مسئولان جمهوری اسلامی ساده لوحی می کردند و به مذاکره می رفتند، از فشارها و تحریم ها هیچ چیزی کم نمی شد، بلکه راه برای طرح رسمی توقعات و تحمیل های جدید امریکایی ها باز می شد.

خامنه ای بدون نام بردن از روحانی گفت: برخی که مذاکره با آمریکا را حلّال مشکلات می‌دانند، صددرصد اشتباه می‌کنند و هیچ نتیجه‌ای از گفتگو با آمریکایی‌ها حاصل نخواهد شد، چرا که آن‌ها یقیناً و قطعاً هیچ امتیازی نخواهند داد.