-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آذر ۱, جمعه

غرب، مایل است روسیه به کچالو محتاج باشد

«فشرده‌ی گفتگوی پوتین در فلم مستند "روسیه چگونه توانست سرپای خود بی ایستد"؟

وقتی مردم به من می گفت، ما به تو ایمان داریم و به تو امید بسته ایم و می دانیم تو ما را گول نمی زنی؛ تصمیم گرفتم به صورت استثنایی و با تمام توان در خدمت مردمم باشم.

وقتی تمام جهان منتظر شرمساری، سرافکندگی و فروپاشی روسیه بود، من برای دوباره برخواستن تلاش می کردم.
الیگارک‌ها در وقت یلتسین هروز به من دیکته می کردند که تو هرگز رئیس جمهور نمی شوی، من فقط لبخند می زدم ومی گفتم، خواهیم دید.

من هرگز آن روزهای تحقیر را فراموش نمی کنم که بوش می آمد و به جای دست دادن به شانه‌هایم می زد و معنای تلویحی این حرکت این بود که آفرین بچه‌های خوب شما در مسیر درست قرار دارین، تشویش نداشته باشید بانک جهانی به شما کمک می کند.

یک بار نیروهای اطلاعاتی مان گزارش مکالمات اپوزسیون قفقازی را با آمریکایی‌ها به من داد، من وقتی موضوع را به رئیس جمهور آمریکا گفتم، به من گفت، با معذرت " من کون شان را کبود خواهم کرد" اما ده روز بعد کارمندان اطلاعاتی مان از همکاران شان در واشنگتن اطلاع یافتند که آمریکایی ها به اپوزیسیون قفقازی گفته اند، آفرین کارتان عالی است؛ ادامه بدهید.

روسیه باید کمتر قرض بدهد و کمتر قرض بگیرد، گدایی به یک روس ننگ است.
من احساس می کنم که غرب روسیه‌ی را دوست دارد که به کچالو محتاج باشد. آنها یک روسیه‌ی گدا را بیشتر از یک روسیه‌ی قوی دوست دارند.
روسیه در سال ۲۰۰۰ بیشتر از ۴۲ ملیون زیر خط فقر داشت و فعلاً ۲ ملیون شده است.
آرزویم این است که هر روس به این نتیجه برسد که مملکتش زیباتر از هرجای جهان است و روس بودن یک افتخار است.
متین امین