-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۲۳, پنجشنبه

گاردین: بالای صدها کودک در لوگر تجاوز جنسی شده است


تمامی عوامل تجاوز بر کودکان افراد دولتی اند.
روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داده است که در ولایت لوگر یک گروه از تجاوزکاران جنسی بالای کودکان درآزار و اذیت حدود 546 تن از شاگردان شش مکتب دخیل می باشند. شماری از شاگردان که برای نخستین بار فلم های تجاوز جنسی بر آن ها در شبکه فیس بوک نشر شد، از سوی خانواده های شان سر به نیست شده اند.

خانواده ها بعد از مشاهده تصاویر بچه های شان در ویدیو آنان را به قتل رسانیده اند. هفته گذشته نیز دو تن از شاگردان بین سنین 13 و 15 کشته شده اند که عاملان قتل هنوز شناخته نشده اند. گاردین می گوید که نهاد های مدنی، جوانان لوگر و موسسات اجتماعی و مدنی آن ولایت که در شانزده سال اخیر فعالیت دارند، بیش از یک صد فلم آزار و اذیت جنسی منتشره در شبکه های اجتماعی را کشف و از میزان سوء استفاده جنسی از کودکان را افشا کرده اند.

نهاد های مدنی اکنون سرگرم پژوهش بالای دیگر مکاتب در لوگر می باشند و این باور وجود دارد که ممکن است هزاران کودک دیگر مورد سوء استفاده های جنسی قرار گرفته باشند.

محمد موسی همکار موسسه مدنی و اجتماعی مدعی است که استادان، سرمعلم ها و مقامات محلی همه در حلقه سوء استفاده جنسی از کودکان شامل اند. او می گوید که جهت اثبات این موارد با پسرانی از مناطق نسبتاً امن بین سنین 14 تا 20 سال صحبت شده است و فکرمی شود که تعداد این عده به مراتب ازین هم بیشتر باشد. محمد موسی می گوید که عاملان قضایای تجاوز جنسی برکودکان ممکن است با یکدیگر به شکل هم آهنگ عمل کنند. زیرا ازین مساله آگاه اند که هرگاه علیه یکی از آن ها اقدام قانونی صورت داده شود؛ آن ها بخشی از یک گروه می باشند و به شکل منزوی عمل نمی کنند. 
این مددکار اجتماعی می گوید که با یک متعلم مکتب به نام تمیم هفده ساله از ولایت لوگر صحبت کردم. وی به من گفت که سال گذشته صدای سرمعلم مکتب را ضبط کرده که از وی تقاضای نامشروع کرده بود. تمیم گفت: سرمعلم به من گفت که از من خوشش آمده و مایل با من رابطه جنسی برقرار کند. وی گفته است که پدر ومادرش تا زمانی صدای سرمعلم را نشنیده بودند، به حرف های وی باور نکرده بودند. 
ادامه دارد...