-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۲۴, جمعه

جواد ظریف: داعش سوی افغانستان درحرکت است

به حواله اندیا تودی، یک روز بعد از آن که ابوبکرالبغدادی رهبرداعش از سوی نیروهای امریکایی در سوریه از پا درآمد، جواد ظریف وزیر خارجه ایران که گروه تروریستی داعش ازین پس رو به افغانستان خواهد آورد. وی در گفت وگو با شبکه دیداری اندیا تودی اظهار داشت که داعش یک تهدید مشترک به ایران، هند، پاکستان، روسیه و حتی چین نیز هست. وی خواستار همگرایی برای نبرد با داعش از سوی این کشور ها شد. 
ظریف گفت که داعش از پایگاه هایش در سوریه و عراق رانده شده و به سوی افغانستان درحرکت است. آن ها ساحاتی را در افغانستان دراختیار خود دارند که مایه نگرانی همه ای کشورهای منطقه است. ظریف توضیح داد که گروه داعش همین اکنون عملیات خود علیه تاجکستان و ازبکستان را شروع کرده است. ظریف تصریح کرد که امریکا به داد ما نخواهد رسید، ما باید خود به یاری همدیگر بشتابیم. 
منابع اطلاعاتی هند می گویند که سازمان استخباراتی این کشور دریافته اند که رد پای 21 جوان هندی که از سال 2016 از ناحیه کریلا ناپدید شده اند، در ساحه داعش در افغانستان ثبیت کرده اند.