-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۱۷, جمعه

تلاش دولت کابل برای ممانعت از پخش فلم پانی پت


وزارت خارجه و سفارت افغانستان در دهلی نو درین باره دست و آستین بالا زده اند.به گزارش روزنامه هندی دی پرینت، سفیر افغانستان همزمان با بالا گیری موج واکنش های نگران کننده در ارتباط به روایت فیلم هندی پانی پت از احمد شاه ابدالی، با پراکاش جوادکر وزیر اطلاعات هند ملاقات کرده است. همچنان سفارت افغانستان دردهلی به وزارت خارجه هند نامه ای ارسال کرده است.
درنامه آمده است:
از آن جایی که فلم پانی پت به امپراتور پیشین افغانستان احمد شاه ابدالی مربوط می شود، ارائه هرگونه تصویرغیرقابل انکارو تحریف شده از شخصیت وی ممکن است باعث انگیزش احساسات مردم افغانستان شده که در نتیجه دیگران ( منظور پاکستان است) می توانند این احساسات را به نفع خود شان هدایت کنند و بر اعتماد متقابل بین مردمان دو کشور اثری منفی برجا بگذارد.

سفارت افغانستان می گوید با استفاده از فرصت قصد دارد درین رابطه توجه بالاترین مقامات وزارت خارجه هند را جلب کند. اما منابع دولتی هند می  گویند که وزارت خارجه احتمالاً به مقامات افغانستان خواهند گفت که در ساخت این فلم به هیچ وجه از کمک های مالی دولت استفاده نشده و توسط یک کارگردان شاغل در بالیوود ساخته شده است. 
با این حال منابع این را هم گفته اند که ممکن است دولت هند به نگرانی های مردم و مشارکت راهبردی بین دو طرف توجه کند.