-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۱۵, چهارشنبه

انکشافات غیر عادی قدم به قدم درجریان است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایالات متحد آمریکا به همراه کشورهای متحد عرب خود در خلیج فارس رزمایش های مشترکی را جهت حفاظت از کشتیرانی و حمل و نقل دریایی در این منطقۀ راهبردی برگزار می‌کند که صحنۀ حملات رژیم ایران به برخی نفتکش ها در ماه های گذشته بوده است.

در مجموع پنج هزار نظامی، ۴٠ ناو جنگی ١٧ هواپیمای جنگنده از ۵٠ کشور جهان در این رزمایش ها شرکت دارند که در مرزهای آبی ایران و کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس انجام می شوند.

رادیو فرانسه در گزارش خود اعلام کرد: پس از حملات صورت گرفته به برخی نفتکش های خارجی و کشورهای عرب منطقه، ایالات متحد آمریکا ائتلافی بین المللی برای صیانت از آزادی کشتیرانی در این منطقۀ حساس و آبراه مهم جهانی برای انتقال نفت به بازارهای بین المللی تشکیل داد.

آمریکا، کشورهای غربی و عرب خاورمیانه، رژیم ایران را به انجام این حملات متهم کردند. بحرین، امارات و عربستان از اعضای منطقه ای این ائتلاف بین المللی و بریتانیا و استرالیا مهمترین کشورهای غربی عضو همین ائتلاف هستند.