-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آذر ۱۲, سه‌شنبه

تلاش ارگ به بستن «گزارشنامه افغانستان»

قابل توجه نهاد های مدافع آزادی بیان و اطلاع رسانی و ناظران بین المللیاز کابل اطلاعاتی به دست آمده است که ارگ و امنیت ملی کمر بسته اند تا «گزارشنامه افغانستان» را در شبکه اجتماعی فلج و از دسترس مردم خارج کنند. علت اساسی این موضوع دسترسی گزارشنامه افغانستان به اطلاعات پشت صحنه و زدوبند های ضد افغانستان از سوی هیأت حاکمه و محور های الحاقی آن هاست.

پیش ازین نیز، شماری از جنگ سالاران، سرقافله های دزدی و جنایت و نخبه گان خود خوانده و خائن به منافع افغانستان تلاش های ناکامی را درین زمینه به راه انداخته بودند.

 به ادامه قانون شکنی های بی شمار «گذشته گرایان» منسوخ الحال، این تازه ترین مورد کین و ستیز با افکار عمومی است.  یاد آوری شود که کور کردن پنجره گزارشنامه افغانستان از طریق شبکه بلاگر و دات کام، از صلاحیت و توان خونتای ارگ بیرون است؛ اما رژیم نا مشروع، با وصف آن که نفس های آخر خود را می کشد، قبل از سر به تالاق شدن در گودال اضمحلال، خیال دارد واپسین کارنامۀ ضد ملی خویش را به سر برساند.

صدای افغانستان دیگر خاموش نخواهد شد. دست دراز شدۀ افغانستان بر یخن فرزندان ناخلفش قطع نخواهد شد. من هنوز به غیر از فیس بوک و روزنامه آنلاین از دیگر ظرفیت های حاضر در گسترۀ اطلاع رسانی استفاده نکرده ام. شاید به گشایش جبهات دیگر علیه گروه کوچک موسوم به «اقلیت خائن» ضرورت احساس نشود؛ هرگاه شرایطی پیش بیاید که مقتضی چاره جویانه باشد؛ توپخانه تبلیغات ملی علیه زباله های حاکم بر کشور را تحکیم خواهیم کرد.