-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آذر ۲۵, دوشنبه

کنایه سفیر امریکا به دزدان ساخت امریکا


جان باس می داند که سرگروپ دزدان ساخت امریکا اشرف غنی خود شان است.
جاس باس خان در ارگ گفت:

از فساد در افغانستان سرخورده و مأیوس شدیم. فساد دوام کمک‌های ما را به‌مخاطره می‌اندازد. سوی‌استفاده از منابع مالی "شکست توافق سیاسی" را امکان‌پذیر می‌سازد. همیشه فساد به یک وزارت‌خانه، حزب و گروه قومی نسبت داده می‌شود، اما پدیدۀ فراگیر است. تعداد معدودی مسوولیت می‌گیرند تا قانون یکسان بالای زورمندان و واسطه‌داران تطبیق نشود. مبارزه با فساد موفق نمی‌گردد. باید به فرهنگ سلیقه‌ای مصوونیت مجرمین و فرار از قانون پایان دهید. مسوولیت نگیرید، پول را به کشورهای دیگر می‌دهیم.

اما امریکا در واقع از پالیسی و دولت خودش می نالد. دزدان معتاد به پول را خود تان آوردید. مگر اکثریت دزدان از امریکا نیامده اند؟
بهترین پاسخ به جان باس را غیر مستقیم، کاوه جبران داده است بدین شرح: تفاوت این کشور بی‌صاحب با آمریکا در این‌ است که یک دزد آن‌جا،  در این‌جا یا رییس کمیسیون انتخابات می‌شود، یا سناتور و یا اگر اندکی پایش را بند کند، می‌شود اشرف‌غنی.