-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آذر ۱۸, دوشنبه

حسین شریعت مداری: «دوستان عراق» درعراق، اجازه نمی دهند هر دولتی سرکار بیاید

پای ایران در گرداب جنگ علیه مردم عراق گیر کرده است. 

منابع پلیس و بیمارستانی عراق اعلام کردند شمار کشته‌شدگان حمله جمعه شب افراد مسلح ناشناس به معترضان در بغداد، به ۲۳ نفر رسیده است. این مرگبارترین حادثه در عراق در یک هفته اخیر و پس از اعلام استعفای عادل عبدالمهدی از سمت نخست وزیری است.

این حادثه در اوایل صبح روز شنبه هفت دسامبر با ارعاب بیشتری ادامه پیدا کرد به‌طوریکه افراد مسلح ناشناس با کاروانی از خودروها به سمت میدان تحریر در حرکت بودند و اقدام به تیراندازی می‌کردند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، در درگیری‌های شب گذشته ۱۲۷ نفر نیز بر اثر اصابت گلوله و یا ضربات چاقوی افرادی که معترضان را در نزدیکی میدان تحریر هدف قرار داده بودند، زخمی شده‌اند.

رییس‌جمهور عراق خواستار شناسایی عاملان این حملات مرگبار شده است، اما منابع امنیتی می‌گویند که نمی‌توانند افراد مسلحی را که به معترضان حمله کردند، شناسایی کنند.

حسین شریعت مداری سر دبیر روز نامه کیهان که تحت نظر خامنه ای منتشر می شود، پیش تر معترضان عراقی را تهدید کرده و نوشته بود: دوستان عراق (مزدوران سلیمانی) ناظر بی طرف نیستند و اجازه نمی‌دهند هر دولتی سرکار بیاید.