-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۶, یکشنبه

مجلس خانه استاد محقق و دیدارهای شبانه یونس قانونی با اشرف غنی


یک «تولی» از نخبه گان سیاسی مخالف دکترغنی، اخیراْ در منزل استاد محمد محقق گردهم آمده بودند تا روی تدوین طرح مشترک در رابطه به آغاز مذاکرات بین الافغانی مباحثه کنند.
هدف ازین نشست، تشدید تلاش ها برای خلع دکترغنی از قدرت در آستانۀ نزدیک شدن مواضع امریکا و طالبان در دوحه بود. اما براساس گزارش واصله، محمد یونس قانونی که همچون فردی مهم درمرکز توجه حضار قرار داشت، تا کنون چند دیدار مخفیانه شبانگاهی با اشرف غنی انجام داده است. منبع می گوید که یونس قانونی از طرف شب دیده شده است که به ارگ رفته و با غنی دیدار داشته است. گزارش می افزاید که اشرف غنی روی شماری از معامله  گران تمرکز کرده و قصد دارد در اطراف یونس قانونی حلقه ای از معامله گران را حمایت و حراست نماید. تلاش ها درجریان است تا برادران یونس قانونی در مناصب عالی دولت انتصاب شوند. فعلاً بحث نجیب امان یکی از برادران قانونی در میان است که احتمالاً دریکی از کرسی های وزارت داخله نصب خواهد شد.