-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۱, سه‌شنبه

والی و شهردار از هشدار اشرف غنی صاحب چهار چهار نمره زمین شدندبه تازه گی اشرف غنی در مورد افشا و پیگرد مافیای زمین خواری اظهاراتی داشت. وی این مساله را به والی و شهردار کابل ارجاع داد. 

اکنون گزارشی واصل شده است که والی کابل  وشهردار شهر درتماس با زمین خواران ارشد از آن باج خواسته اند.

 در تازه ترین معامله، قوماندان امان الله گذر به والی و شهردار کابل در شهرک منشی میرغلام، چهار چهار نمره زمین داده است. بیشترین زمین های این شهرک توسط حاجی رووف شپون و امان الله گذر و نجیب زراب غصب شده و به قیمت گران بالای مردم فروخته شده اند.

امان الله گذر که در اکثر شهرک های ناحیه ۱۷ کابل شریک است و از مالکان شهرک ها باج میگیرد. در غصب این زمین ها نیز با دزدها دهن جوال را گرفته و زمین های مردم بیچاره را در دهن گرگ های بیگانه انداخته تا به او سهم دهند.
اگر اشرف غنی نیت مقابله با غاصبان زمین را دارد،  خوب است که از صدسال اخیر شروع کند که امان الله خان و نادر خان اولین کسانی بودند که صدها هزار جریب زمین را در شمالی و سایر ولایات کشور غصب و در اختیار ناقلین قرار دادند که تاحالا بدون داشتن قباله فقط با یک ورق فرمان شاهی زمین ها را صاحب شده اند. البته  گفتن این مسایل برای بسیاری ها تلخ تمام می شود. مگر حقیقت را باید در بدترین حالت باید نجات داد.