-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ دی ۱۹, پنجشنبه

دست خالی ایران، اختلافات داخلی را دامن خواهد زد


در گسترۀ اطلاع رسانی 24 ساعت اخیر، صحنه های نادری پیش چشم ماست. از خاورمیانه تا افغانستان، پرتاب شماری از موشک های آهسته برو سپاه پاسداران، غوغای رسانه ای آفریده است. 
القصه، حملات «مقتدرانۀ» موشکی که زنگ انتقام برضد امریکا را نواخته بود، قریب هیچ دست آوردی دندان بگیرنداشت. در سوی دیگر معرکه، ولادیمیر پوتین را به می دیدیم که مهمان رجب طیب اردوغان است و سفر معیشتی و تجاری خود به ترکیه را به خاطر این محشری که راه افتاده، لغو نکرده است!

گزارش های بین المللی می گویند که موشک از مبداء تا مقصد، شش دقیقه در فضا بوده اند! نسب اصلی موشک های ایرانی- اسلامی به نسل منقرض راکت های تاریخ زدۀ دوران شوروی بر می گردد که افزودن بر یک مقدار رنگ و فلز حلبی و چدن، سر از نو مونتاژ شده؛ به این امید که با آن ها دیو استکبار را از پا در آورد. هرگاه سامانۀ سپر هوایی درصحنه فعال بود، سه درجن موشک ها، درهوا دود می شدند. با آن که چنین نشد، جز چند حوال دار سیل بین عراقی که زخمی شده، از نابودی «دشمن» خبری نیست.

خامنه ای در مجمع اعضای مدارس و شماری و منسوبان نظام، مدعی شد که ما به صورت امریکا «سیلی» زدیم. زلزله اندازی تبلیغاتی به زودی، آتش کش دار در شبکه های اطلاع رسانی را خفه کرده و اکنون از خویش می پرسند که زیر آستین خامنه ای به راستی چه چیزی پنهان است که بم صوتی را مجازات سخت امریکا تعبیر می کند.
درین حیص وبیص، از سر تصادف، یک هواپیمای مسافربری اکرائینی که از فرودگاه خمینی برخاسته و قرار بود چرخی زده طرف اکرائین برود، دستخوش سانحه شد و آتش گرفت و با غرشی نظیر غرش موشک های امریکایی به زمین خورد. شهروندان تهرانی که از رعد و برق این همه بلوف بازی مصلحتی، جوگیر شده بودند؛ گمان برده بودند که بعد از حملات موشکی سپاه، حتماً همان 4 هزار نظامی ساکن آن جا سوخته و پودر شده اند و اینک حالا امریکا آمده است که انتقام بگیرد! در پست های شبکه های اجتماعی، مردم بیچاره کلمه شهادت می خواندند تا از شر هجوم استکبار جهانی در امان باشند.