-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ دی ۲۲, یکشنبه

مذاکرات استاد عطا نور و محب الله محب در دوبی


فروپاشي در تيم دولت ساز محتمل است!

گزارش شده که پس از ترور آمر عبدالستار غوربندی عقبه اصلي امر الله صالح ( شوراي شمالي) در حال عقب نشيني است.
انتخابات به دور دوم می رود؛ عطا نور به جای صالح جاگزين مي شود.
قاعادتاً با این گزارش ها باید محتاطانه نگاه کرد؛ زیرا وضعیت عمومی حالت نوسانی دارد؛ اما همين اكنون مذاكرات در دبي ميان عطا محمد نور و حمدالله محب به وساطت خالد نور وحامد رهگذر جريان دارد.
حامد رهگذر برادر زاده والي پروان و مهره اصلي شوراي امنيت و اشخاص مرموز در شمالي دست به کار اند؛ باري در وزارت خارجه گفته بودند: اگر محب فرمان دهد؛ صلاح الدين رباني را با ٥٠ نفر بچه هاي شمالي به زور از وزارت خارجه بيرون مي كنیم.

گزارش های وجود دارد که اگر مذاكرات عطا و محب به نتيجه برسد، صالح به بهانه ترور آمر ستار از تيم دولت ساز بيرون مي شود؛ اما گفته ميشود داكتر غني از شوراي شمالي هم دل خوشی ندارد، چون، رأی قابل ملاحظ يي به تيم دلت ساز نياوردند.
 در جدال كه بر سر كرسي وزارت داخله ميان بهاء الدين جيلاني و ايوب سالنگي وجود دارد، تيم شوراي شمالي به دو دسته تقسيم شده اند.
در حال حاضر قومندان لطف قریشی و جمع زیادی از سران کوهدامن که با تیم دولت ساز  استند  عملا با شورای شمالی نیستند و در تفاهم با عطا در یک تیم با دولت ساز کار می کنند.