-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ دی ۱۱, چهارشنبه

دست سپاه پاسداران زیر سنگ آمریکا است

امریکا به‌ دنبال قطع بازوهای جمهوری اسلامی در عراق است.

صبح امروز شماری که در برخی گزارش‌ها صدها تن اعلام شده‌‌اند برابر در اصلی سفارت آمریکا در بغداد اجتماع کرده و به ساختمان آن حمله کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، عادل المهدی، نخست‌وزیر مستعفی عراق از تجمع کنندگان خواست، فورا اطراف سفارت را ترک کنند.

این تظاهرات در اعتراض به حملات آمریکا به پایگاه‌های گروه کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه انجام شده است. آمریکا این حمله را در پاسخ به حمله به پایگاه نیروهای این کشور در کرکوک انجام داده که به کشته شدن یک آمریکایی انجامیده است.

روزنامه جهان صنعت در تهران درباره حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الله نوشت: آمریکا در حملات (به مواضع حشدالشعبی) یک منطقه استراتژیک را هدف قرار داده است. منطقه‌ ای در مرز سوریه که بر اساس تحلیل آنها حلقه وصل جمهوری اسلامی از طریق سوریه است و مسیر ارسال سلاح به حزب‌الله لبنان را هموار می‌کند.

این منبع افزود: حشدالشعبی یکی از اهداف اصلی معترضان عراقی است. طبیعتا این حملات در این مقطع زمانی به نفع آمریکایی‌هاست که هم‌سو با مردم عراق یکی از نهادهای این کشور را می‌زند. آمریکایی‌ها به‌ دنبال قطع بازوهای جمهوری اسلامی در عراق هستند و قطعا از این پس شرایط برای ایران (جمهوری اسلامی) سخت خواهد شد.