-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ دی ۱۸, چهارشنبه

جان کری: دولت ترامپ برای تقابل عجله دارد


اداره هوانوردی فدرال با انتشار اطلاعیه‌ای پرواز هواپیماهای غیرنظامی آمریکا را در آسمان ایران، عراق، خلیج فارس و دریای عمان ممنوع کرد.

در این اطلاعیه‌ آمده است که اداره هوانوردی آمریکا به دلایل امنیتی پرواز کلیه شرکت‌های آمریکایی را ممنوع کرده و از نزدیک تحولات خاورمیانه را رصد می‌‌کند و اطلاعات خود را در اختیار مقامات هوانوردی سایر کشورها قرار می‌دهد.

همچنین اعلام شد که نخست‌ وزیر ژاپن، سفر خود به عربستان سعودی، امارات متحده عربی و عمان را که بنا بود در روزهای آینده صورت گیرد، لغو کرده است.

در همین حال رژیم ایران با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که به دنبال جنگ نیست و درباره هرگونه ماجراجویی نظامی علیه خود هشدار می‌دهد.

از سوی دیگر جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت: فکر می‌کنم این یک تراژدی برای جهان است که دولت آمریکا به جای دیپلماسی برای تقابل عجله دارد.