-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ دی ۲۷, جمعه

روسیه در آستانه تشکیل دولت نوین الکترونیک

 پیک نت: پیش بینی ها درباره تغییر نخست وزیر روسیه، سرانجام با تاخیر اما انجام شد و روز گذشته "مدودف" از سمت نخست وزیری روسیه استعفا داد. نارضائی مردم از وضع اقتصادی کشور و تند شدن روند انتقادهای حزب کمونیست روسیه فدراتیو که قوی ترین فراکسیون پارلمانی را در دومای این کشور در اختیار دارد، این تغییر را ناگزیر ساخت. همزمان با استعفای مدودف، رئیس جمهور روسیه مطابق قانون اساسی نخست وزیر جدید را به پارلمان جهت تائید یا عدم تائید وی معرفی کرد که بعید است پارلمان این معرفی را رد کند. فرد معرفی شده "میخائیل میشوستین" نام دارد و بدلیل طرح یک سیستم مالیاتی دقیق و سریع الوصول در غرب نیز شناخته شده است. این نکته قطعی است که او را برای گرفتن مالیات نخست وزیر معرفی نکرده اند بلکه برای اجرای یک برنامه نوین اجتماعی- اقتصادی که پاسخگوی نیازهای امروز جامعه روسیه باشد بر کشیده اند. او تا کنون رئیس نهاد  مالیاتی فدرال روسیه بوده است.

سیستم مدرنی که میخائیل ولادیمیرویچ میشوستین تدوین و ارائه کرده به عنوان بهترین و مدرنترین سیستم مالیاتی دنیا شناخته شده است و انتخاب وی به سمت نخست وزیری برای تشکیل یک دولت الکترونیک و مدرن و پیشی گرفتن از غرب ارزیابی شده است. وی که 53 سال دارد در ملاقاتی دو نفره با پوتین نقطه نظرات خود را برای ترکیب کابینه جدید روسیه ارائه داد. تا تشکیل این کابینه، دولت کنونی روسیه به وظائف خود ادامه میدهد.