-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ دی ۱۷, سه‌شنبه

طالبان به اسلحه ضد طیاره مجهز می شوند


داستان راکت های استینگر تکرار می شود.

رحمت الله نبیل با نشر پیامی هشدار داد که اگر توافق صلح امریکا و طالبان بزودی نهایی نشود آنها به سلاح پیشرفته دفاع هوایی دست خواهند یافت.

وی گفته است: با توجه به تحولات اخیر در منطقه، به‌نظر من اگر توافق صلح ایالات متحده و طالبان تا بهار یا تابستان سال آینده نهایى نشود و در ضمن نخبگان سیاسی افغانستان نتوانند بر اساس منافع ملی، یک اجماع ملی را تشکیل دهند، جای تعجب نخواهد بود که طالبان بتوانند MANPADS (سیستم‌های دفاع هوایی مدافعه قابل حمل توسط انسان) را بدست آورند، که در اینصورت جنگ ١٨ ساله افغانستان وارد مرحله‌ پیچیده و خطرناک خواهد شد.

به گفته نبیل، افغانها باید منافع ملی خود را بر منافع شخصی ترجیح دهند که متاسفانه سیاسیون افغانستان در راس محمد اشرف غنى تا به حال نتوانسته است اجماع ملی را در محوریت منافع ملى بر بنیاد واقعیت‌ هاى فعلى افغانستان و تهدیداتى که متوجه افغانستان است، تشکیل دهد.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که گفتگوهای صلح طالبان و امریکا وارد دور تازه ای شده و انتظار می رود بر سر یک آتش بس توافق صورت گیرد.