-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۹, چهارشنبه

اعلامیه طالبان به زبان فارسی در زدن طیاره امریکا به چه معناست؟


پیک نت می گوید که سقوط هواپیمای نظامی امریکا در غزنی بسیار سوال برانگیز است.

شلیک راکت به منطقه سبز بغداد و نزدیک سفارت امریکا و سقوط هواپیمای نظامی امریکا در غزنی افغانستان و بیانیه ای که بنام طالبان به زبان فارسی برای قبول مسئولیت ساقط کردن این هواپیما صادر شده، نه تنها سئوال برانگیز، نه تنها مشکوک، بلکه نشانه توطئه هائی است علیه ایران و بزرگ نمائی توان موشکی ایران. در عراق هم "حشد الشعبی" و هم "عصائب اهل حق" که هر دو تحت حمایت سپاه قدس جمهوری اسلامی اند نقش خود در شلیک به سوی سفارت امریکا و منطقه سبز و دیپلماتیک عراق را تکذیب کرده اند. نخست وزیر عراق نیز این اقدام را محکوم کرده است. بنابراین، سئوال اینست: پشت راکت پرانی در عراق کیست؟ و بیانیه فارسی طالبان را برای قبول مسئولیت ساقط کردن هواپیمای نظامی امریکا را چه کس و یا کسانی نوشته اند؟ درحالیکه طالبان افغانستان عمدتا و حتی کاملا "پشتو" هستند و روی زبان خود بسیار هم حساسیت دارند و فارسی (دری) را نه قبول دارند و نه زبان اصلی افغانستان می دانند.

همزمان با این رویدادهای مشکوک، در ایران فشار به وزیر خارجه "ظریف" تشدید شده است تا زبان دیپلماسی ایران را ببرند. آنها که این فشار را در داخل ایران سازمان داده و پیش می برند، پیوند ندارند با آنها که دو حادثه بالا را بوجود آورده اند و هواپیماهای بمب افکن اتمی ب 52 خود را در پایگاه امریکائی "دیگوکارسیا" در روزهای اخیر مستقر کرده اند؟