-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ دی ۱۴, شنبه

اعلامیه «صفری» عطا محمد نور


یک ضرب به نعل، یک ضربه میخ!

از آن جایی که کشور همسایه برادر و دوست جمهورى اسلامى ایران اشتراکات تمدنی و فرهنگی با کشور ما دارد و در دوره‌های جهاد و مقاومت و در عصر جدید از حامیان مردم افغانستان بوده است؛ حمايت سخاوتمندانه آقاى سليمانى به نمایندگی از کشور ایران از حكومت مجاهدين به رهبرى رهبر شهيد استاد ربانى و قهرمان ملى احمد شاه مسعود خصوصا در دوره مقاومت ثبت تاریخ شده و ملت با پاس افغانستان آن‌را فراموش نمی‌کند.

همین‌گونه کشور دوست ایالات متحده آمریکا نیز یکی از شرکای مهم و استراتژیک کشور ما در دوره جدید و عصر جمهوری دانسته می‌شود‌ که در مبارزه علیه تروریستان و ساختن یک افغانستان آزاد و آباد همواره در کنار مردم ما ایستاده است. پس برای مردم افغانستان حفظ و تداوم مناسبات دوستی با هر دو کشور مبتنى و استوار بر حفظ منافع ملى ما و احترام متقابل با اهمیت است.

به‌همین روی مردم افغانستان که سالیان طولانی تجربه تلخ از جنگ و خشونت دارند، بیشتر از سایر ملت‌ها به راه حل مسالمت‌آمیز در اختلافات پیش آمده میان طرفین تاکید می‌نماید.

با احترام

ستر جنرال عطا محمد نور
رئیس شورایی اجرایی جمعیت اسلامی