-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۱۳, یکشنبه

اگر ترامپ قصد حمله به ایران ندارد چرا مجلس میخواهد جلوی او را بگیرد؟

دی ولت (چاپ آلمان)– ترجمه رضا نافعی
مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه برای محدود ساختن عملیات نظامی دولت ترامپ علیه ایران دو پیشنهاد را تصویب كرد.
در قانون «منع جنگ علیه ایران» تصریح شده است که هرگاه عملیاتی نظامی علیه  ایران صورت گیرد که  به تصویب پارلمان نرسیده باشد پارلمان بودجه آن را تامین نخواهد کرد.
قانون دیگری نیز به تصویب  مجلس نمایندگان رسید که طبق آن قطعنامه مصوبه کنگره در سال 2002 نیز لغو گردید. طبق آن قطعنامه دولت امریکا مجاز به اعمال قهرآمیز علیه عراق شده بود.
روز پنجشنبه دولت امریکا مقامات اتمی ایران و رئیس آن علی اکبر صالحی   را مشمول تحریم ساخت. دلیلی که برای  تحریم صالحی عنوان شده این است که او سنترفیوژهای تاره را راه اندازی کرده است.
وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که تعداد مجروحان حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران  که در آغاز ماه ژانویه رخ داد فزونی یافته است. ترامپ بلافاصله پس از آن حمله اعلام کرد که در اثر آن حمله کسی مجروح نشده است. اما پس از آن معلوم شد تعدادی مجروح گشته اند .
وزارت دفاع آمریكا شامگاه پنجشنبه (به وقت محلی) اعلام كرد كه   طبق تشخیص پزشکان تعداد سرباز مبتلا به «آسیب دیدگی ضعیف مغزی  » به 64 نفر ارتقاء یافته است.