-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۱۴, دوشنبه

در میخانه ببستند خدایا مپسند / که در خانه تزویر و ریا بگشایند

شلاق زدن یک گردشگر به خاطر نوشیدن مشروب
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان طبس در تشریح پرونده شرب خمر که توسط برخی افراد تور گردشگری رخ داده است گفت: روز جمعه ۱۱ دلو ۹۸ یک تور گردشگری به شهرستان طبس سفر کرده بود که برخی افراد در آن مرتکب جرم شده و به آن اعتراف کردند.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام امیر زارع حسینی گفت: شهرستان طبس به خاطر وجود آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم علیه السلام مورد توجه زائران است که در کنار این حضور باید قانون و مقررات جمهوری اسلامی از جمله حجاب و شئونات اسلامی را رعایت کنند و از رفتار‌های هنجارشکنانه پرهیز کنند.

این مقام قضایی گفت: متاسفانه در کنار مزایای گردشگری، یکسری آسیب‌هایی نیز وجود دارد که باید اصلاح شود تا مشکلات و ناهنجاری‌ها ایجاد نشود و موجب نگرانی و ناراحتی مومنین و متدینین نشود.

زارع حسینی تصریح کرد: متاسفانه در روز‌های گذشته اخباری حاصل شد که برخی گردشگران در شهرستان طبس رعایت قوانین را نکردند و در منطقه کال جنی، شرب خمر کرده و بر اساس تصاویر موجود شئونات اسلامی رعایت نشده است.

دادستان شهرستان طبس افزود: در این پرونده بیش از یک و نیم لیتر مشروبات الکلی از اتوبوس حامل گردشگران کشف شد که در تصاویر و فیلم‌های موجود شخصی نیز شرب خمر کرده که بعد از طی مراحل قانونی رای صادر شد و، چون متهم اعتراض به رای نداشت، اجرایی شد.