-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۱۹, شنبه

فارین پالیسی: هیچ پاسخ نمی دهند که آمرستار را چرا کشته اند؟


فارین پالیسی نگاشته است که محمدمعصوم استانکزی وابسته به رژیم کمونیستی افغانستان بود که در دهۀ هشتاد میلادی با مجاهدین می جنگید. بسیاری افغان بدین باورند که امنیت ملی افغانستان به کمک سی آی ای اکنون به دومین نسخه خاد ( سرویس اطلاعاتی وحشی کمونیست های افغانستان) مبدل شده است.
فارین پالیسی می گوید که بعد از ترور وحید مژده، فاجعه دیگری در کابل به مشاهده رسید.
حوالی ساعت 7 و نیم بعد از ظهر مورخ پنج جنوری، نفرات واحد ویژه نیروهای امنیت ملی به یک خانه مسکونی دریکی از مزدحم ترین محله کابل وارد شدند. در نتیجه، تا اوایل بامداد، پنج نفر را درکمال خونسردی کشتند. یکی شاهد عینی گفت:
آن ها به بسیار بی رحمی بر خانه ما حمله ور شدند. این یک قتل عام بود. یکی از قربانیان آمرستار فرمانده سابق ضد شوروی و از شخصیت های سیاسی ساکن ولایت پروان و دوست امرالله صالح و متحد حکومت بود. فارین پالیسی می گوید که تا کنون روشن نشده است که امنیت ملی چرا این حمله را انجام داد و آمرستار را کشت؟
یکی از بازمانده ها گفته است که آمرستار و پسرش درخانه ما مهمان بودند. آن ها همراه با پدر و برادرم کشته شدند.
فارین پالیسی می نویسد که سی آی ای و اداره امنیت ملی افغانستان هردو، به خاطر شکار و کشتن آدم ها بدنام شده اند. واحد های سی آی ای مانند نیروی حفاظتی خوست به آدم ربایی و شکنجه مردم مشغول اند و غیرنظامیان را نابود می کنند.