-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۱۲, شنبه

افغانستان؛ ادامه واكنش‌ها به خنده‌های روحانی+عکس

بازتاب خنده‌های مسخره روحانی که در مورد مقایسه نظام الکترونیکی افغانستان و جمهوری اسلامی بر لب‌های او نقش بست، پس ارائه تفسیرهای رسمی متناقض، وارد مرحله مقایسه دستاوردهای عملی دولت‌های دو کشور توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه کاربران افغان شد، دستاوردهایی که گاه برای ایرانی‌ها بدل به یک رویا یا آرزوی دور از دسترس شده است.

به عنوان نمونه یک فعال فضای مجازی به فهرستی از آزادی‌های سیاسی و اجتماعی در افغانستان اشاره کرده که جملگی از مطالبات اصلی گروه‌های سیاسی، فعالان حقوق بشری و روزنامه‌نگاران ایرانی از دولت‌ها بوده است. او نوشته است:

افغانستان انتخابات ازاد دارد
افغانستان ازادی پوشش دارد
افغانستان ازادی بیان و ازادی بعد از بیان دارد
افغانستان وزیر زن دارد
افغانستان ورود زنان به استادیوم دارد
افغانستان تلوزیون های مستقل دارد
افغانستان روزنامه و خبرنگار ازاد دارد

کاربر دیگری موضوع مبارزه با فساد در ایران را موضوع توییت خود قرار داده و به وجود تشکیلات مبارزه با فساد در افغانستان مباهات کرده و نوشته است: «جناب پرزیدنت که کشور همسایه رو مسخره میکنی عارضم خدمتتون که افغانستان به جز "انتخابات الکترونیک" یک وبسایت مبارزه با فساد هم داره که اموال مسئولین را با جزئیات اعلام‌ کرده است. شما و مسئولین (رهبر و سرداران دزدتان) حاضرید ثروتتون رو اعلام کنید؟!»