-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ بهمن ۱۷, پنجشنبه

جمهوری اسلامی یعنی نابودی بشریت؛ بخوانید

مسئولان بیمارستان کودکان تبریز، اتاقی بی‌روح با یک نیمکت فلزی را به همراهان بیمار اختصاص داده‌اند تا در آن سوگ‌درمانی کنند. روی کاغذ نصب شده بر در این اتاق نوشته‌اند: اتاق سوگواری.

اکثر بچه‌های بستری شده در بیمارستان کودکان تبریز، اهالی شمال غرب کشور با بیماری‌های صعب‌العلاج هستند. مادر یکی از کودکان سرطانی به ایلنا گفته است عوض آنکه به ما روحیه بدهند اتاق عزاداری درست کرد‌ه‌اند.

خبرگزاری ایلنا می‌نویسد این اقدام واکنش‌های انتقادی زیادی ایجاد کرده زیرا اتاق مربوطه فاقد کمترین تجهیزات اولیه مثل نور و نقاشی مناسب است و از مشاوران روانکاو و سوگ درمانی نیز بهره ندارد.

چند کارشناس و روانشناس به ایلنا گفته‌اند: ایجاد چنین اتاقی، پیام مرگ و نیستی است در حالی که بیمار و همراهانش در مسیر درمان بیش از هر چیز به تلقین‌‌های مثبت و امیدوارکننده نیاز دارند.

یک کارشناس حوزه درمان ابراز تعجب کرده که به جای اتاق‌های بازی و شور و نشاط در بیمارستان‌های کودکان، اتاق یاس و ناامیدی راه اندازی شده است.