-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اسفند ۲۵, یکشنبه

پاسخ شدید ملک ستیز به نماینده قوای ناتو در افغانستان


پاسخی به پرسش مسوول امور سیاسی ناتو آقای نیکولاس کی در افغانستان که گفته است: «چه عجب که جهان در بحران کرونا و افغانستان در بحران سیاسی غرق است!». 

جناب عالی!
افغانستان از چهل سال‌است که به طاعون سرطانی تندروی و پاکستانیزم آغشته است. مرضی که لابراتوار های شما آن‌را از راه وزیرستان به کشور ما ترویج کردند. مگر این دفتر آسیای جنوبی ناتو نبود که تندروان اسلامی را حمایت سیاسی و نظامی می‌کرد. ببینید چقدر درد دارد. وقتی شهروندان تان از بیماری کرونا می‌میرند، مرزهای تان‌را می‌بندید. اما وقتی بحث مداخله‌ی مرزی پاکستان به افغانستان مطرح می‌شود، کرونای شما خنثا می‌گردد. این در حالی‌است که ناتو بزرگ‌ ترین نمایندگی منطقه ‌را در کابل دارد. شما خود و خانه‌های تان‌ را از بیماری کرونا قرنطین می‌کنید. اما وقتی ما از قرنطینه‌ی تندروی و پاکستانیزم حرف می‌زنیم سفرای دولت‌های ناتو نخست به اسلام‌آباد رفته و از آن‌جا «گپ» هایی را به کابل می‌آورند. 
این‌است پاسخ پرسش شما که می‌گویید چرا در بحران کرونا، بحران سیاسی افغانستان داغ شده است.