-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۵, سه‌شنبه

پوزخند دپلوماتیک کاخ سپیدار به سفر مایک پمپئو

سپیدار، کابل: آقای مایک پامپئو وزیر امور خارجه‌ ایالات متحده امریکا در شرایط بحران جهانی کرونا به افغانستان سفر نمود. ما از این اقدام ایشان استقبال و تشکر می‌نماییم. این سفر فرصتی را برای حل بحران موجود ایجاد کرد که متأسفانه از این فرصت استفاده خوب صورت نگرفت.

طوری که در اعلامیه‌ منتشره از طرف وزارت امور خارجه‌ ایالات متحده‌ امریکا تذکر داده شده، آقای پامپئو پیام حکومت ایالات متحده‌ي امریکا را مبنی بر ضرورت جدی و فوری حل بحران موجود توسط رهبران سیاسی کشور انتقال داد و بر استعجالیت این موضوع تأکید کرد. در حالی‌که از همکاری‌های ایالات متحده‌ امریکا برای مردم افغانستان و کوشش‌ها برای زمینه‌سازی مذاکرات بین‌الافغانی به‌ منظور تأمین صلح عادلانه و پایدار تشکر و قدردانی می‌نماییم، می‌خواهیم تاکید کنیم که ادامه این همکاری ها در راستای تامین منافع ملی و آوردن صلح در کشور، برای مردم ما اهمیت خاص دارد.

یک‌ باردیگر به مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که ما راه حل مشکلات را در گفتگو و مذاکره می‌دانیم و در عین حال تأمین صلح در کشور با حفظ سلامت و بی‌طرفی کامل نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان در هر شرایط برای ما اولویت دارد.

دکتور عبدالله عبدالله
رییس جمهور اسلامی افغانستان