-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اسفند ۱۸, یکشنبه

ارگ، امشب کاخ سپیدار را محاصره می کند

مشاجره تند رهبران ثبات و همگرایی با خلیلزادبه حواله خبر ارجاع شده به گزارشنامه افغانستان، از شب گذشته تا کنون دیدار های عاجل و سراسر آشفته بین نفرات خلیلزاد و تیم ثبات وهمگرایی صورت گرفته و سومین جلسه نیز بدون نتیجه خاتمه یافته است. ارگ به هدف محاصره کاخ سپیدار و انسداد مسیرهای منتهی به کاخ را امشب آغاز می کند؛ همزمان تدابیر امنیتی تیم ثبات وهمگرایی نیز دردست انجام است.
 درخبر آمده است که خلیلزاد با اصرار و تحکم از دکترعبدالله خواسته است که به اشرف غنی تمیکن کند؛ اما با مخالفت پایدار همه اعضای رهبری تیم ثبات رو به رو شده است. 
درجلسه دیشب، استدلال ها و گفتار دعوا آمیز دو طرف، به حد کافی نا ملایم و شکل مشاجره داشته است. صلاح الدین ربانی سخنان درشتی به خلیلزاد گفته است. تیم دولت ساز درگیر تذبذب و دستپاچه است و تنها کسی که بر اجرای مراسم سوگند تاکید دارد، امرالله صالح است. همزمان بحث تقسیم قدرت براساس 50/50 مطرح است و جنرال دوستم در مقام معاونت اول دولت قرار دارد. فضا خیلی التهابی است و امکان شکست کامل تلاش های خلیلزاد متصور است.