-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اسفند ۲۳, جمعه

صلح خلیلزاد با هیتلر

رئیس جمهور چک: این که طالبان می توانند یک جریان سیاسی خوب و مثبت باشند، توهمی بیش نیست، آن ها "هیچ گاهی خوب نخواهند شد".

رئیس جمهور چک معتقد است، این تصور که طالبان در افغانستان می توانند خوب باشند، خیالی بیش نیست و مصالحه با این گروه؛ همانند مصالحه با هیتلر است.

به گزارش اسپوتنیک، میلوش زمن، رئیس جمهور چک روز دوشنبه در صحبت با خبرنگاران ضمن صحبت در خصوص مذاکرات صلح با طالبان ابراز داشت که صلح با طالبان، به معنی صلح با هیتلر است. وی همچنین از افزایش قوای خارجی در افغانستان سخن گفت.
رئیس جمهور چک گفت، اکنون در قطر و یا خدا می داند که دیگر در کجا، در غیاب دولت افغانستان، مذاکرات با طالبان جریان دارد. وی گفت: « برای ما چک ها این گفتگو ها شبیه مذاکرات مونیخ است».
وی ابراز داشت، واقعیت است که همه از جنگ طولانی در افغانستان خسته شده اند، اما این تصور که طالبان می توانند یک جریان سیاسی خوب و مثبت باشند، توهمی بیش نیست، آنها "هیچگاهی خوب نخواهند شد".
رئیس جمهور چک، مذاکرات با طالبان را با سیاست آشتی هیتلر، قبل از جنگ جهانی دوم مقایسه کرد.
میلوش زمن گفت: در حال حاضر ما، متاسفانه، سیاست به اصطلاح "آشتی" را تجربه می کنیم.آشتی با هیتلرنه، بلکه آشتی با طالبان، که با هم بسیار مشابهت دارند. او گفت: «من فکر می کنم که ما بسیار زود ازاین سیاست ناامید خواهیم شد».