-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۷, پنجشنبه

کرونا؛ سخنان عالم اهل سنت در ایران تائید شد


عبدالستار دوشوکی

ورود ویروس کرونا از طریق طلاب چینی
سخنان مولانا عبدالحمید توسط وزارت بهداشت تائید شد.
مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه زاهدان و برجسته ترین عالم اهل سنت ایران اخیرا در ویدئویی با استناد به سخنان دکتر سید محمدحسین بحرینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفته بود که منشاء ویروس کرونا در ایران به احتمال زیاد طلبه های چینی در جامعه المصطفی قم بودند. بسیاری از علمای شیعه با حمله فرقه ای به مولانا عبدالحمید ااین سخنان را نادرست نامیدند.

بر اساس گزارش های خبرگزاری های رسمی جمهوری اسلامی از جمله ایسنا , امروز دکتر علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت در کنفرانسی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین یافته‌های وزارت بهداشت در زمینه منشاء بروز بیماری کرونا در کشور، گفت: "از روزی که اولین مورد بیماری را در قم پیدا کردیم، تیم اپیدمیولوژی قوی مطالعات‌شان را در این زمینه شروع کردند. بر اساس مطالعات انجام شده، این بیماری در قم واضحا و مشخصا در ارتباط با چینی‌هایی بود که در این استان بودند؛ تعدادی کارگر چینی که در بهمن ماه رفت و آمد داشتند و همچنین یک سری دانشجو که در قم بودند".

این سخنان مستند معاون وزیر بهداشت نه حدس و گمان است و نه ادعای بی پایه. ایشان می گویند: بر اساس مطالعات تیم اپیدمیولوژی قوی وزارت بهداشت ثابت شده که این بیماری در قم واضحا و مشخصا در ارتباط با چینی‌هایی بود که در این استان بودند؛ تعدادی کارگر چینی که در بهمن ماه رفت و آمد داشتند و همچنین یک سری دانشجو (بخوان طلبه های جامعه المصطفی) که در قم بودند".

در نتیجه مطالعات تیم اپیدمیولوژی قوی وزارت بهداشت سخنان مولانا عبدالحمید را بصورت رسمی و علمی تائید می کند. اکنون زمان آن فرا رسیده که منتقدان مغرض, که به طرق مختلف در طی روزهای گذشته در رسانه ها جولان می دادند, باید از مولانا عبدالحمید عذرخواهی کنند. زیرا آنچه که مولانا درخواست کرده بودند, ریشه یابی منشاء این ویروس در کشور بوده که تیم اپیدمیولوژی وزارت بهداشت آن را انجام داده.


ورود ویروس کرونا از طریق طلاب چینی

در شرایطی که کشور درگیر بحران مهلک ویروس کرونا است, مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در یک ویدئوی چند دقیقه ای سخنانی را بیان کرده است که خشم برخی از علمای قم و مسئولین جامعه المصطفی (دانشگاه بین المللی مذهبی و مجانی برای هزاران طلاب خارجی در قم) را برانگیخته و روابط عمومی جامعه المصطفی بیانیه ای بر علیه مولانا عبدالحمید صادر کرده است. بر طبق اطلاعات رسیده به مرکز مطالعات بلوچستان در لندن, اکنون فشارهای فراوانی در قم اعمال می شود تا مراجع تقلید همانند آیت الله مکارم شیرازی نیز عکس العمل نشان بدهند. مولانا عبدالحمید در این ویدئو از همه (از جمله علمای دینی, مسئولین, دانشگاهیان, پزشکان و دست اندرکاران) می خواهد در مورد ورود و شیوع ویروس کرونا در کشور ریشه یابابی و آسیب شناسی کنند. این درخواست منطقی و عقلایی با ذات پنهان کار جمهوری اسلامی در تضاد است. چون جمهوری اسلامی نسبت به شفاف سازی و آشکار کردن حقیقت آلرژی شدید دارد. بعقیده من مهمتر از همه, سخنان مولانا عبدالحمید در مورد بیهوده بودن حرم و ضریح و امامزاده ها برای شفای بیماران و دفع بلا است. ایشان می گویند که گسترش ویروس کرونا (بخوان در قم و مشهد) ثابت کرد که این ادعای شیعه در مورد قدرت شفادهی امامزاده ها نادرست است. این حقیقت تلخ تر از تلخ , بعقیده من, بیشتر از هر نکته ای دیگری برای علمای شیعه و مسئولین جامعه المصطفی آزار دهنده است.