-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اسفند ۲۳, جمعه

چه کسانی و با چه انگیزه هائی اجازه ندادند قم قرنطینه شود؟

پیک نت: علی مطهری، نماینده تهران در مجلس، که برای مجلس یازدهم از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد، درباره ضرورت قرنطینه کانون‌های آلوده به ویروس کرونا گفت:

طبق نظر متخصصان و تجربه‌ چین، قرنطینه شهر‌ها و کانون‌های آلوده ایران هنوز هم می‌تواند مفید باشد، ولی کار درست این بود که همان زمان که ویروس کرونا در قم پیدا شد، قرنطینه این استان را شروع می‌کردند تا آلودگی به سایر نقاط کشور سرایت نکند.

باید مشخص شود چه کسانی با چه انگیزه‌ای مانع قرنطینه اولیه قم شدند. آیا وزارت بهداشت در این باره کوتاهی کرده یا مقاومت‌هایی بر اساس عقاید عوام‌فریبانه و خرافی در شهر قم وجود داشته است؟

در صورت وجود مقاومت‌هایی برای قرنطینه قم، باید معلوم شود عوامل مخالف چه کسانی بوده‌اند؛ مثلاً آیا تولیت آستان حضرت معصومه در این قضیه دخیل بوده است یا نه. این موارد باید بررسی شوند و اگر کوتاهی صورت گرفته است، مسئولیت جان مردم با آن هاست و حتماً باید پیگرد قضایی انجام شود که چرا عده‌ای در یک کار تخصصی پزشکی دخالت کرده‌اند.

۳۰ بهمن خبر ورود کرونا به قم و فوت ۲ نفر اعلام شد. قطعاً ورود ویروس چندین روز قبل بوده است.