-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۲۳, شنبه

هشدار نسبت به استفاده تروریست‌ها از ویروس چینی


دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت در مورد خطراتی که جهان را در پی شیوع کرونا تهدید می‌کند، هشدار داد. یکی از آن‌ها خطر استفاده تروریست‌ها از ویروس چینی کرونا است.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نطقی که در این نشست ایراد کرد، به خطرات گوناگونی پرداخت که در پی گسترش پرشتاب ویروس جدید کرونا جهان را تهدید می‌کند.

به باور گوترش شیوع کرونا نگرانی‌های گوناگون بسیاری را در ذهن جهانیان برانگیخته، اما از دید او هشت خطر عمده متوجه جهان است.

به گفته دبیرکل سازمان ملل خطر حملات تروریست‌های به اصطلاح بیولوژیکی در آینده بیشتر شده است که هدفشان ایجاد و گسترش بیماری‌هایی همه‌گیر مانند کووید ۱۹ است.

او در این مورد تصریح کرد: «با توجه به ضعف‌ها و همچنین عدم آمادگی کافی جهان برای مقابله که در پی گسترش پرشتاب ویروس جدید کرونا نمایان شد، می‌توان تصور کرد که کم و کیف یک حمله تروریستی بیولوژیکی چگونه می‌تواند باشد. این خطر اکنون افزایش یافته است».

"خطر حملات تروریستی بیولوژیکی" یکی از هشت خطری است که دبیرکل سازمان ملل در نطق ویدیویی خود در شورای امنیت سازمان ملل در مورد آن هشدار داده است.