-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۳, چهارشنبه

منبع خارجی: اوضاع کره شمالی مشکوک به نظر می‌رسد

یک مقام آمریکایی مطلع تاکید کرد، واشنگتن در حال ارزیابی اطلاعاتی است مبنی بر اینکه کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی پس از انجام یک عمل جراحی در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

اخباری درباره وضعیت جسمانی رهبر کره‌شمالی در شرایطی منتشر می‌شود که او ۱۵ آوریل هم در مراسم سالروز تولد پدربزرگش شرکت نداشت و همین امر گمانه‌زنی‌هایی را به راه انداخت. او چهار روز پیش از آن در یک نشست دولتی دیده شد.

آخرین باری که کیم جونگ اون در رسانه‌های دولتی کره شمالی ظاهر شد، در ۱۱ آوریل بود. بعد از آن، رهبر کره شمالی دیگر در انظار عمومی ظاهر نشد. امری که باعث موجی از گمانه‌زنی‌ها و شایعات درباره سلامت وی شد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که کیم جونگ اون پس از انجام یک عمل جراحی در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

براساس این گزارش، کیم جونگ اون یک عمل جراحی بر روی عروق قلبی انجام داده است. وضعیت سلامتی کیم در ماه‌های اخیر به دلیل استعمال زیاد سیگار، چاقی و اضافه کار وخیم‌تر شده است.

به گفته برخی منابع، اوضاع کره شمال مشکوک به نظر می‌رسد و این در حالیست که گردآوری اطلاعات از کره‌شمالی به شدت دشوار است و یکی از اهداف چالشی برای اطلاعات آمریکا به شمار می‌رود.