-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۲۹, جمعه

پای قدم خلیلزاد و شورش قریب الوقوع در افغانستان


خلیلزاد دپلومات، علی الحساب از دوحه به آستانه قزاقستان رفته، بی آن که پایش به کابل برسد، سرگرم انتقال آرد به افغانستان شده است.  
گزارش می شود که امریکایی ها ابعاد فاجع، کرونا و گرسنه گی درافغانستان را حدس زده و خلیلزاد یک راست از واشنگتن به دوحه و سپس به قزاقستان رفته است تا عملیات رسانایی گندم به افغانستان را در دستور کار قرار دهد. 

خلیلزاد که تا دیروز، به غیر از ملابرادر وطالب، کسی را سیال نمی گرفت، اکنون به توصیه دولت متبوعه خویش متوجه شده است که فشار همزمان فاجعه کرونا و گسترش گرسنه گی، منجر به قیام بسیار خونبار مردم علیه رژیم و قوای خارجی خواهد شد. درهمین حال هند نیز ارسال گندم را شروع کرده است. آن ها از پس پرده آگاه اند و خریداری چند صد آمبولانس درکابل نیز بخشی از همین عملیات ناگهانی به شمار می رود. 

این درحالی است که به حوالۀ منبع امنیتی، روزانه صد ها تماس تلفنی از سوی خانواده ها به آدرس وزارت صحت بی جواب مانده و مسوولان شفاخانه ها پیوسته برای مبتلایان به کرونا قرص پرستامول توصیه می کنند. بسیاری از مبتلایان که از شفاخانه ها جواب شده و به خانه های شان بازگشته اند، از بیم آن مبادا اعضای خانواده و یا همسایه های شان فرار کنند؛ صدا بلند نکرده و در خاموشی خزیده اند. 
دولت شدیداً با کمبود تجهیزات و دستگاه کشف و تثبیت کرونا مواجه است. صد ها خانواده که علائم گلو دردی و تب پیدا کرده اند، از روی ناچاری به خود و همدیگر تسلی می دهند که عارضه شان کرونا نبوده بلکه زکام است. دروغ گویی دولت نیز در اطلاع رسانی حدومرز نمی شناسد. انتشارگزارش های واقعی از آمار کرونا مثل آن است که توپی غول پیکر به سوی ارگ شلیک شود. 
ارگ به شدت روش مخفی کاری در پیش گرفته و تداوم دروغ ممکن است جان بسیاری از مردم را به خطر بیاندازد.