-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۳۱, یکشنبه

نبرد مخفی سختی بین روسیه و امریکا در جریان است

روسیه می گوید فعالیت های آزمایشگاهی امریکا برای تولید ویروس درخارج از امریکا ابعاد خطرناکی به خود یافته است.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که واشنگتن اخیرا به فعالیت های بیولوژیکی خود در خارج از آمریکا شدت بخشیده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک نشست خبری که از کانال یوتیوب "Russia Today" پخش شد، اظهار داشت: پاتوژن های کشنده ممکن است در آزمایشگاه‌های حوزه زیست ایالات متحده در خارج از این کشور توسعه یابند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: این موضوع را که در آزمایشگاه‌های (امریکایی) در کشورهای ثالث، کار برای ایجاد و اصلاح عوامل بیماری زای بیماری های خطرناک از جمله برای اهداف نظامی در حال انجام است را نمی‌توان رد کرد.

به گفته وی، اخیراً واشنگتن فعالیتهای بیولوژیکی خود را در خارج از این کشور، از جمله در جمهوری‌های شوروی سابق، شدت بخشیده است. زاخارووا به طور خاص از مرکز تحقیقات بهداشت عمومی لوگار در تفلیس نام برد.

این در حالی است که پیش از این مشخص شده بود كه سازمان‌های اطلاعاتی امریكا در حال بررسی شیوع ویروس كرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین هستند. فاکس نیوز نیز پیش از این مدعی شده بود که اولین شخص آلوده به ویروس کرونا در جهان، در آزمایشگاه انستیتوی ویروس شناسی در ووهان چین مشغول به فعالیت بوده است.