-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۸, دوشنبه

پنتاگون: ماهواره نظامی سپاه پاسداران یک دوربین بی فایده است!


پنتاگون پس از ردیابی ماهواره نظامی سپاه پاسداران در مدار، آن را یک دوربین بی فایده خواند که قادر به انجام امور شناسایی نخواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، فرمانده نیروی فضایی ایالات متحده، ژنرال جان ریموند نخستین ماهواره نظامی رژیم ایران، نور-1 را برای شناسایی بی فایده خواند.

آن گونه که این ژنرال در صفحه توییتر خود نوشت، فرمانده فضایی نیروی هوایی ایالات متحده همچنان ردیابی دو شیء را پس از پرتاب اخیر از ایران ادامه می دهد، در حالی که اندازه ماهواره توسط ارتش آمریکا حدود 10 در 10 در 30 سانتی متر تخمین زده می شود.

رژیم ایران می گوید که ماهواره می تواند از سطح زمین عکس بگیرد. اما ژنرال ریموند گفت: "در حقیقت، این یک وب کم در حالت چرخیدن در فضا است که بعید به نظر می رسد اطلاعاتی را فراهم کند ." ریموند توئیت خود را با هشتگ طعنه آمیز spaceishard (فضا سنگین است) به پایان رساند.

پیش از این دیمیتری پاشکوف، اپراتور آماتور رادیویی روسیه گفته بود که سیگنال نور-1 ناپایدار است - این بدان معنی است که ماهواره در حال چرخش است و تا تثبیت کار خود را شروع نخواهد کرد.

هجدهمین اسكادران كنترل فضا نیروی هوایی آمریکا مستقر در پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ (كالیفرنیا)، کلیه اشیاء مصنوعی موجود در مدار زمین كم را ردیابی و شناسایی می كند.