-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۳۱, یکشنبه

جنگ اقتصادی- کرونایی بین چین و امریکا«فو چنگ یو» رییس سابق شرکت نفت فلات قاره چین و از صاحب نظران این حوزه روز شنبه در گفت و گو با مجله «سایجینگ» گفته است پس از پایان کرونا، خصومت ها علیه پکن تشدید خواهد شد غیر از بحران اقتصادی و رکود در سراسر دنیا، مشکل دیگر اینجا است که آمریکا در تلاش است با استفاده از این شرایط، از خیزش اقتصادی چین جلوگیری کند.

غول صنعت نفت چین هم همزمان هشدار داده است که دنیا خصومت بیشتری به چین نشان می دهد و پس از کرونا شرایط سیاسی و ژئوپلتیک تغییر خواهد کرد و اوضاع مطلوب نیست.

وی به رویدادهای غیرمنتظره و آسیب زننده که از آن به عنوان "قوی سیاه" یاد می شود اشاره کرد و اقدامات آمریکا ضد چین را نیز مورد توجه قرار داد. وی تاکید کرد آمریکا پس از این قضایا، بی تردید و بدون هیچ ملاحظه ای به دنبال سرکوب اقتصاد، تجارت و فناوری چین خواهد بود و تلاش می کند تا محیط بین المللی را برای چین نامساعد کند.

او با اشاره به اینکه محیط خارجی برای بقای چین پس از کرونا سخت تر خواهد شد، گفت: ما نشانه هایی از شکل گیری دسیسه ها را می بینیم.

این مقام نفتی چین که دیدگاه های او به دلیل تجربیات بالایی که دارد در چین بسیار با اهمیت دنبال می شود، بر این باور است که محیط بین المللی علیه چین تشدید خواهد شد و چین باید خود را برای بدترین ها آماده کند.