-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۱۳, چهارشنبه

ملافاضل مظلوم: کابلی ها بیهوده خیال می کنند با آن ها مذاکره می کنیم!

ملافاضل: خلیل‌زاد تا زمان آزادی طالبان درکابل ماندنی است.

منبع: سایت ایران انترنشنال
ملا فاضل یکی از فرماندهان ارشد شامل در کشتارتاریخی مزارشریف، درجمعی از طلبای ( به قیاس خود شان) کرام، چنین گفته است:

 اخیرا، وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار از کابل، به قطر رفته بود. او از دولت کابل به‌ خاطر عدم همکاری بسیار گله و شکایت کرده بود و از آن‌ها خواسته بود انعطاف بیشتری از خود نشان دهند و عملیات بیشتری را تا آزادی زندانیان و خروج سربازان آمریکایی انجام ندهند. ملا صاحب برادر گفت وزیر خارجه آمریکا با زبانی نرم و در محیطی آرام صحبت کرده و قول داده زندانیان قطعا آزاد خواهند شد و این‌که او خلیل‌زاد را در کابل نگه داشته تا موضوع آزادی زندانیان را دنبال کند.
دلیل عقب افتادن آزادی آن‌ها این است که کابلی‌ها می‌گویند اگر این زندانی‌ها آزاد شوند، آن‌ها با طالبان روبه‌ رو می‌شوند که می‌خواهد با آن‌ها مذاکره کند. آن‌ها هم مانند حکمتیار فکر می‌کنند اگر تعدادی محدود زندانی آزاد شوند، ما تسلیم آن‌ها خواهیم شد و با آن‌ها تشکیل یک دولت می‌دهیم. انشاءالله این چنین نخواهد شد. مطمئن باشید هیچ‌گاه چنین امری، که در تضاد با اسلام و شریعت قرار دارد، صورت نخواهد گرفت.