-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۲۱, پنجشنبه

نابودی شبکه سپاه پاسداران در شورای کویته

با انفجار در کویته، بازی درحال تغییر است.هلاکت طالبان وابسته به سپاه ایران و همچنان افسران آی اس آی در جلسۀ شورای کویته

یافته های گزارشنامه افغانستان دریک ساعت اخیر:

خبر می رسد که روز گذشته در یک جلسه سران طالبان و افسران ارشد آی، اس آی در میناچوک شهر کویته انفجار مرگباری روی داده است. مکالمه صوتی کوتاهی که درین باره انتشار یافته، قابل تایید است.

درانفجار کویته، مولوی مطیع و مولوی ذاکر قیوم همراه با سه تن از افسران هم آهنگ کنندۀ عملیات طالبان در شورای کویته کشته شده اند.

دراطلاع ارجاع شده به گزارشنامه افغانستان آمده است که منابع رسمی و امنیتی پاکستان از تایید و افشای این حمله به مطبوعات جلوگیری کرده اند. دلیل این پنهان کاری دو مسأله بوده است؛ عدم افشای حضور افسران ارشد آی، اس، آی به ویژه جنرال اسماعیل مسوول آی اس آی در حوزه جنوب غرب افغانستان در جلسه رهبران طالبان آن هم در وضعیتی که طالبان تلاش دارند از خود چهرۀ مستقل و «افغانی» ترسیم کنند.

علت دوم آن است که مولوی مطیع و مولوی ذاکر قیوم مسوول بخش نظامی شورای کویته، از ارتباطی های برجسته سازمان اطلاعات سپاه ایران ( ساس) بودند. افشای جزئیات این حادثه برای مسوولان پاکستان که همیشه مدعی اند که کنترول طالبان به طور قطع در دست آن ها قرار دارد؛ مشکلات سختی را با حکومت افغانستان و امریکا به بار خواهد آورد. 
بازی درمسیر تازه ای افتاده است.