-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۲۶, سه‌شنبه

در حق قهرمان ملی کشورما نامردی نکنید

مگر خبر ندارید که با تفاهمِ که بین طالبان و سپاه پاسداران وجود داشت، هرگز ایرانی ها به نیروهای مقاومت اجازه ندادند تا در مرزهای هرات، فراه و نیمروز  علیه طالبان عملیات صورت بگیرد؟
فهیم کوهدامنیاز چندماه به این طرف می بینیم که رسانه های ایرانی یا وابسته به نهادهای استخباراتی ایران  مطالبی را در مورد شهید احمدشاه مسعود نشر میکنند که گویا سردار قاسم سلیمانی در همه جنگ ها حمایت کننده، فرمان دهنده و تمویل کننده نیروهای دولت اسلامی افغانستان بوده و شهید احمدشاه مسعود بعنوان یک فرمانده زیردست سپاه پاسداران عمل میکرده.
سکوت در برابر این دروغ بافی ها و دروغ پراکنی های سپاه پاسداران جفا در حق مقاومتگران و تاریخ معاصر کشور ماست.
مگر شما نمیدانید که سپاه پاسداران ایران در کنار isi از نیروهای باغی علیه دولت اسلامی افغانستان چندسال پی هم حمایت گسترده کرد و رادیو دری مشهد پی هم علیه سران دولت اسلامی افغانستان بویژه شهید احمدشاه مسعود و شهید استاد ربانی تبلیغات ناروا را نشر میکردند و حتی در بلبورد های شهرهای مثل تهران، قم و مشهد این شعار  نوشته شده بود؟
 (مثلث شیطانی - مسعود، سیاف،ربانی)
آیا شما خبر ندارید که در دوره حاکمیت طالبان بر کابل و هرات و مشرقی  کنسلگری ایران در هرات فعال بود و رابطه رسمی میان طالبان و دولت ایران وجود داشت؟  
مگر خبر ندارید که با تفاهمِ که بین طالبان و سپاه پاسداران وجود داشت، هرگز ایرانی ها به نیروهای مقاومت اجازه ندادند تا در مرزهای هرات، فراه و نیمروز  علیه طالبان عملیات صورت بگیرد؟
از طرف دیگر اینکه خیلی گپ های دوره مقاومت تا حال ناگفته مانده بویژه گپ ها و مسائل مهم که در شمالی وجود داشت کمتر به آن پرداخته شده.
همین دوست های که گهگاه از نقش ایران در حمایت از جبهه مقاومت می نویسند کمتر از مقاومت و رویدادهای آن خبر دارند یا از افراد معتمد شنیده اند.

شنیده ام که باری  وزیردفاع وقت ایران(علی شمخانی) و سردار صفوی پس از یک عقب نشینی نیروهای مقاومت در شمالی  به افغانستان آمدند و صفوی در مجلس به قهرمان ملی ما گفته بود:  هرگاه عقب نشینی می کنید  حداقل یک بار با ما مشوره کنید. که با شنیدن این گپ های صفوی  رخسار قهرمان ملی گرفته می شود و می خواهد تند تر جواب صفوی را دهد ولی وزیردفاع ایران با درک وضعیت  گپ های صفوی را قطع می کند و می گوید: آمر صاحب ، منظور صفوی صاحب این است که شما خودتان خبره جنگ های گوریلایی استید ولی هرعقب عقب نشینی تاکتیکی شما  دل حامیان تان را میاندازد و خوب است که ما را دل جمعی بدهید تا نگران تان نباشیم.

آمر صاحب شهید با شنیدن گپ های هردو مقام ایرانی  با اشاره به آقای صفوی میگوید: به بزرگان تان بگوئید که وقتی با من رابطه می داشته باشید، سه اصل را درنظر بگیرید.
۱- من یک افغان هستم
۲- من یک سنی هستم
۳- من احمدشاه مسعود هستم

این سه مورد را با انگشتانش نیز به آن ها نشان میداد تا اینکه تاکید بیشتر شود برای شان.

شهید احمدشاه مسعود در مستقل بودن و بیگانه ستیز بودن شهره شهر بود و چگونه‌ ممکن است که مداخله isi را نفی کند ولی در مقابل مداخله سپاه پاسداران سکوت کند یا حتی خدای ناخواسته همکارشان باشد.

درست است که طرف دار تداوم اختلافات و دشمنی سیاسی در منطقه و جهان نیستیم اما نباید واقعیت های تاریخ نیم قرن اخیر را بخاطر منافع گروهی یا شخصی تان کتمان کنید.

شما هم میتوانید خاطرات دیده گی و یا شنیده گی تان در مورد برخورد و تعامل سران مقاومت با خارجی ها بنویسید.